Play-off Picture: Emmen of Volendam eerste opponent
Met nog één speelronde te gaan weet Roda JC Kerkrade nog niet 100% zeker wie de eerste tegenstander in de promotie/degradatie-play-offs gaat worden. FC Emmen en FC Volendam zijn de overgebleven mogelijke opponenten voor de Kerkraadse formatie, die komende vrijdag met het competitieduel tegen eerstgenoemde ploeg daar zelf nog enige invloed op kan uitoefenen.
Naar Drenthe of Noord-Holland?
Dat de Limburgers op de derde plek gaan eindigen weten we intussen al een week, maar met wie in de play-offs het eerst de degens gekruist dienen te worden – de nummer 4 op de eindrangschikking van de Jupiler League – staat nog niet vast. FC Emmen heeft daarvoor desalniettemin de ‘beste papieren’: het team van Joop Gall staat 4de en heeft bij het ingaan van de slotspeeldag een voorsprong van 2 punten op FC Volendam. Bovendien hebben de Emmenaren een beduidend beter doelsaldo (+29) dan Het andere Oranje (+17). Het virtuele schema voor de play-offs ziet mede daardoor er als volgt uit:Sparta nieuwe potentiële tegenstander in finale
Ten opzichte van het virtuele schema van vorige week is er één verandering te noteren; Sparta Rotterdam bewees zichzelf een goede dienst door met 1-5 te winnen op bezoek bij FC Oss en met de huidige stand van zaken zouden deze clubs het daardoor ook tegen elkaar opnemen in de eerste play-offronde. Bovendien zijn deze clubs – samen met NAC Breda – de huidige potentiële tegenstanders van Roda JC Kerkrade in een mogelijk finaleduel. Het kind van de rekening heet VVV-Venlo, dat door de zege van Sparta haar play-off-ticket kwijtraakte. De Venlonaren kunnen dat ticket terugverdienen in de laatste reguliere speelronde, maar de opdracht voor de manschappen van Maurice Steijn is loodzwaar: er dient dan in eigen huis een resultaat geboekt te worden van N.E.C. (naar verluidt geen verkeerd ploegje), en dan nog zin de Noord-Limburgers afhankelijk van de uitslag bij Sparta Rotterdam-De Graafschap. Dit is het complete programma voor de laatste speelronde van de Jupiler League:Roda JC-FC Emmen mogelijk schijnduel
Doordat Roda JC Kerkrade komende vrijdag FC Emmen ontvangt, hebben we de merkwaardige situatie dat deze ploegen mogelijk 3 keer tegen elkaar spelen binnen 17 dagen. Er is één scenario waarin dit niet werkelijkheid zal worden; namelijk wanneer FC Volendam wint op bezoek bij Jong PSV en FC Emmen verliest in het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC. In dat geval zal Roda met FC Volendam de strijd aan moeten gaan op jacht naar de play-off-finale. Met andere woorden: ondanks dat de ploeg van Hans de Koning eerst maar eens moet zien te winnen op De Herdgang, hebben Roda JC en Emmen – wanneer FC Volendam daadwerkelijk 3 punten pakt – een flinke invloed op het bepalen van hun eerste tegenstander. Voor wat het waard is, gaf Emmen-coach Gall onlangs aan dat hij het heel graag met zijn ploeg zou opnemen tegen de Go Ahead Eagles, die zeer waarschijnlijk als 17e eindigen in de Eredivisie en daarmee in de bovenste helft van het play-off-schema terechtkomen (en dan geen potentiële tegenstander van Roda zouden zijn). Of die voorkeur ook daadwerkelijk haar stempel drukt op de wedstrijd van komende vrijdag? Het ligt niet in de lijn der verwachting, maar er gebeuren gekkere dingen in het voetbal.
Header: Pro Shots